سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1402/03/01 - 13:00
  • تعداد بازدید خبر : 103
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

انتقاد بازرس کل ایلام به نحوه واگذاری شهرک صنعتی به یک نفر/ واگذاری‌ها زیر نظر بازرسی

بازرس‌کل استان ایلام گفت: برای هیچ منطقی قابل قبول نیست که در یک شهرستان کل شهرک صنعتی به یک نفر واگذار شود.

به گزارش روابط عمومی بازرسی ایلام، مالک روشنی در دیدار با مدیر و معاونین شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام گفت: تاکیدات و نامگذاری‌های مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) در سالیان گذشته نشان از اهمیت و دغدغه ایشان در خصوص تولید، اشتغال و اقتصاد دارد و ما نیز باید در این حوزه با دقت و جدیت هرچه بیشتر قدم برداریم تا فرمان ایشان خدای ناخواسته روی زمین نماند.

وی  با اشاره به نحوه واگذاری‌ها در حوزه شهرک‌های صنعتی افزود برای هیچ منطقی قابل قبول نیست که در یک شهرستان کل شهرک صنعتی به یک نفر واگذار و بعد از واگذاری شروع به ارائه مشکلات پی درپی شود و در خصوص واگذاری‌ها باید با دقت بیشتری موضوعات مد بازرسی قرار گیرد. 

بازرس‌کل استان ایلام در خصوص تغییر کاربری بعضی از شرکت‌ها نیز گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی باید به صورت شفاف لیست کلیه شرکت‌ها و کارخانه‌های فعال و غیرفعال و حتی تغییر کاربری یافته را به مراجع ذی‌ربط اعلام کند و برای دستگاه‌های نظارتی و برای دستگاه قضایی استان اصلا قابل پذیرش نبوده و نیست که در زمینی با کاربری صنعتی آب و برق و گاز با تعرفه‌های مشخص و در جهت ایجاد اشتغال و رشد و شکوفایی تولید واگذار گردید به خانه باغ و مکان تفریحی برای افراد خاصی تبدیل شود. 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت احراز اهلیت افراد قبل از واگذاری‌ها گفت باید موضوع اهلیت در واگذاری‌ها قابل توجه مسئولین شهرک قرار گیرد و بازرسی استان نیز قطعاً به صورت جدی واگذاری‌ها گذشته را پیگیری خواهد نمود ولی توقع و انتظار ما این است که در مدیریت فعلی و کنونی دقت شود خدای ناخواسته کوتاهی در این رابطه شکل نگیرد. 

روشنی اظهار کرد: باید از همین الان برنامه‌ریزی برای سال‌های آینده پیگیری و انجام شود و این اقدامات با دغدغه صیانت از بیت‌المال انجام شود تا خدای ناخواسته در آینده مشکلی برای حوزه صنعت استان پیش نیاید.

موسی حاتمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت این دستگاه عنوان کرد برای سال ۱۴۰۲ انشاالله ۴ طرح توسعه و جدید جهت شروع و کلنگ زنی و احداث داریم.

وی افزود: امسال ۱۱ تور صنعتی در قالب بازدید از نمایشگاه بازدید از صنایع انجام گرفته است از مهمترین مشکلات بر سر راه این شرکت را به تامین برق در برخی شهرستان‌ها برای طرح‌های صنعتی عنوان کرد.

 

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی