سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/10/06 - 08:08
  • تعداد بازدید خبر : 219
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انتخاب بازرس کل استان همدان به عنوان رئیس دوره‌ای شورای دستگاه‌های نظارتی استان

جلسه شورای دستگاه‌های نظارتی استان همدان با حضور بازرس‌کل استان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان همدان، حمیدرضا حسن‌پور رئیس منطقه 4(غرب) سازمان بازرسی کشور در این جلسه با اشاره به وظیفه شورا هماهنگی دستگاه‌های نظارتی استان گفت: هدف شورا جلوگیری از اتلاف منابع مادی و معنوی دستگاه‌های نظارتی و استفاده حداکثری از توان آن‌ها در چهارچوب قانون اساسی است که در این خصوص ورود به موضوعات و مسائل کلان استان، شاخص‌گذاری سلامت اداری در دستگاه‌های اجرایی و سنجش این شاخص‌ها از جمله وظایف این شورا است.

بازرس‌کل استان همدان در ادامه با بیان اینکه صیانت از مدیران که سرمایه‌های نظام هستند از مهمترین وظایف شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی است، اظهار داشت: هدف غایی دستگاه‌های نظارتی جلوگیری از سوءجریانات اداری و اصلاح ساختارهای فسادزا و برخورد ریشه‌ای با فساد است.

در ادامه این نشست آیت‌الله شعبانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان اظهار داشت: با توان و پتانسیل بالای شورای دستگاه‌های نظارتی استان بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش‌رو در استان حل خواهد شد.

وی در پایان صیانت از مدیران که سرمایه‌های ارزشمند نظام هستند را بسیار حائزاهمیت دانست و افزود: اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های شورا برای مدیران دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود آنان باید احساس کنند تا اگر مسئله مهمی دارند حتماً با شورا مطرح کنند.

به دنبال این سخنان امام جمعه همدان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ماموریت پیدا کرد در جلسه آتی شورای برنامه‌ریزی استان، تشکیل شورای دستگاه‌های نظارتی استان را برای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اطلاع‌رسانی کند.

در ادامه این نشست اعضاء شورای دستگاه‌های نظارتی استان همدان دیدگاه‌ها خود و چالش‌های اساسی استان را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

همچنین در اجرای ماده «2» شیوه‌نامه اجرایی نحوه فعالیت‌های شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی استان‌ها، حمیدرضا حسن‌پور به عنوان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی استان انتخاب شد.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی