سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1401/08/25 - 11:09
  • تعداد بازدید خبر : 797
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تاکید بازرس کل استان چهارمحال و بختیاری بر لزوم اجرای قانون جوانی جمعیت

بازرس‌کل استان چهارمحال و بختیاری در نشستی با مدیران استان با اشاره به اصل 123 قانون اساسی و اصل 85 قانون حمایت از خانواده، جوانی جمعیت و فرزندآوری از مدیران خواست به این موضوع نگاه ویژه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان چهارمحال و بختیاری، علی احمدی بازرس کل استان در کلاس معارف اسلامی که به میزبانی بازرسی‌کل استان و در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد با حضور استاندار و کلیه مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد با رویکرد آگاهسازی مدیران، برخی قوانین ارتقای سلامت نظام اداری را تشریح و بر لزوم اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکید کرد.

بازرس‌کل استان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم پیگیری و اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در کشور و همچنین حسب دستور رئیس قوه قضاییه، اظهار داشت: بازرسی کل کشور وظیفه رصد، پیگیری و اجرای قانون مذکور را برعهده دارد.

احمدی افزود: این بازرسی کل طی نامه‌ای، اجرای قانون مذکور را به دستگاه‌های اجرایی متذکر شده است و در برخی موارد پاسخ دستگاه‌ها این بوده که تکلیفی در این خصوص ندارند.

احمدی تصریح کرد: برخی تکالیف عمومی مربوط به کلیه دستگاه‌ها بوده و الزام اقدام برای همه دستگاه‌های دولتی متصور است.

در ادامه حجت‌الاسلام نکونام نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد ضمن تشکر از بازرس کل استان موضوع پیشگیری و آگاهسازی مدیران را مورد تاکید قرار داد.

 

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی

تصاویر

 -  -  -